CHŘÁSTALOVO OKÉNKO

HODNOCENÍ PRVNÍCH DVOU MĚSÍCŮ ČINNOSTI

ZDRAVÍM VŠECHNY SKAUTY A VLČATA.JSEM VELMI ZKLAMÁN PŘÍSTUPEM NĚKOLIKA ČLENŮ ODDÍLU K LETOŠNÍM SCHŮZKÁM A VEŠKERÉ ČINNOSTI ODDÍLU.PO HORLIVÉM UJIŠTOVÁNÍ BĚHEM TÁBORA,ŽE JSOU VŠICHNI PŘIPRAVENI PLNIT POVINOSTI VLASTNÍ,DOŠLO U NĚKTERÝCH BRATRŮ K VELKÉ IGNORACI.ZATÍM NEJMENUJI,DOUFÁM,ŽE VĚTŠINA TĚCH,KTERÝCH SE TO TÝKÁ,SAMA CÍTÍ,ŽE JEJICH PŘÍSTUP NENÍ V POŘÁDKU.POKUD MÁ KDOKOLIV,JAKÝKOLIV PROBLÉM,JSEM PŘIPRAVEN O NĚM DISKUTOVAT,MŮJ E-MAIL VŠICHNI MÁTE.INICIATIVA VŠAK MUSÍ PŘIJÍT Z VAŠÍ STRANY.BYL BYCH VELMI NERAD,ABY JSME V PROSINCI S PRVNÍM MUŽEM MUSELI PŘISTOUPIT K NEPOPULÁRNÍMU ŘEŠENÍ,OHLEDNĚ ČLENSTVÍ V ODDÍLU.

BOLESTNÁ ZPRÁVA
MILÍ BRATŘI, VČERA PO KRÁTKÉ,ZÁKEŘNÉ NEMOCI, ZESNUL VE VĚKU 13.LET,ČLEN NAŠEHO STŘEDISKA PAVEL. NELZE VYPOVĚDĚT BOLEST NAD ZTRÁTOU, TAK MLADÉHO ŽIVOTA. VĚNUJTE MU PROSÍM VŠICHNI ČLENOVÉ ODDÍLU, KRÁTKOU VZPOMÍNKU. DĚKUJI CH

VÍTEJTE V NOVÉM SKAUTSKÉM ROCE

SKONČILY PRÁZDNINY A NÁM ZAČÍNÁ NOVÝ ROK NAŠÍ SKAUTSKÉ ČINNOSTI.JE ZVYKEM ZHODNOTIT UPLYNULÉ OBDOBÍ.
MYSLÍM SI,ŽE BYLO ÚSPĚŠNÉ.PŘESTĚHOVALI JSME SE DO NOVÉ KLUBOVNY A VZNIKL ODDÍL"VLČÍ DŮL".VĚTŠINA NAŠEHO SKAUTSKÉHO NÁRODA HODNOTÍ TUTO SITUACI,JAKO POZITIVNÍ.
SKAUTI SKVĚLE ZABOJOVALI VE SVOJSÍKOVĚ ZÁVODU A DVA BODY JE DĚLILY OD POSTUPU DO CELOSTÁTNÍHO KOLA.TÁBOR BYL JEDEN Z NEJLEPŠÍCH ZA POSLEDNÍ DOBU.
LETOS ČEKÁME CELKEM SLUŠNÝ PŘÍLIV NOVÝCH VLČAT,TA ČEKÁ ZVaS.CHCEME KONEČNĚ REALIZOVAT AKCI BRUNDIBÁR A VÍCE SE VĚNOVAT PLNĚNÍ VLČKŮ A ODBOREK.MINIMÁLNĚ JEDNOU MĚSÍČNĚ ZORGANIZOVAT ODDÍLOVOU AKCI.ZAMĚŘÍME SE VÍCE NA DOCHÁZKU.ZKRÁTKA NÁS ČEKÁ ROK PLNÝ PRÁCE.
NEVÍM,JAK VY,ALE JÁ SE JIŽ DNES VELMI TĚŠÍM

SVOJSÍKŮV ZÁVOD-KOSTELEC.

CHCI TOUTO CESTOU SHRNOUT PÁR POSTŘEHŮ Z LETOŠNÍHO OKRESNÍHO KOLA.
VELMI MNE TĚŠÍ VÍTĚZSTVÍ V JEDNOM Z NEJTEŽŠÍCH OKRESNÍCH KOL,JAKÉ JSEM ZATÍM ZAŽIL A ŽE JSEM TOHO UŽ ZAŽIL DOST:))).KDYŽ K TOMU PŘIPOČTU STRAŠNÉ PODZIMNÍ POČASÍ A ZMĚNU PRAVIDEL OHLEDNĚ VĚKU ZÁVODNÍKŮ,TAK JE TO V HISTORII NETOPÝRŮ ROZHODNĚ NEJLEPŠÍ VÝSLEDEK.
ČEHO SI VÁŽÍM VÍC NEŽ VÝSLEDKU JE SKUTEČNOST,JAK SE DRUŽINA BĚHEM ZÁVODU CHOVALA A JAKÝ ZANECHALA U ROZHODČÍCH A POŘADATELŮ CELKOVÝ DOJEM.TO JE PRO MNE  A OSTATNÍ VEDOUCÍ TA NEJLEPŠÍ ZPĚTNÁ VAZBA.PROTO VŠEM JEŠTĚ JEDNOU VELMI DĚKUJI.MYSLÍM SI,ŽE BRATR SVOJSÍK BY Z VÁS MĚL STEJNOU RADOST,JAKOU MÁME MY VŠICHNI.

PODĚKOVÁNÍ

MINULOU STŘEDU JSEM PROJEVIL PŘÁNÍ ZÍSKAT NĚJAKÉ FOTORÁMEČKY.OPRAVDU JSEM NEČEKAL,ŽE JE NĚKDO PŘINESE HNED ,JAK JÁ ŘÍKÁM,NA PRVNÍ DOBROU.ZMÝLIL JSEM SE.BOBEŠ MNE ZNOVU VELMI PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPIL.BYL JEDINÝ A PŘINESL HNED ASI OSM RÁMEČKŮ.OSTATNÍ VLČÁTKA,ZAMYSLETE SE NAD TÍM.

VŠE NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU 2017.

MNOHO ÚSPĚCHŮ V OSOBNÍM I SKAUTSKÉM ŽIVOTĚ.

PŘEJI VŠEM KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ.

ŽÁDNÁ RYBÍ KOST V KRKU,HOŘÍCÍ STROMEČEK,POHMOŽDĚNÝ KAPR, ALE HODNĚ DÁRKŮ,POHODU DOMOVA A VŠE CO SI PŘEJETE.

AHOJ

Včera začal ADVENT.Připravte si na další schůzku odpověd,co to ten ADVENT vlastně je a co znamená pro vás.Platí pro skauty i vlčátka

Ahoj všichni.

Připomínám,že zítra je svátek sv.Jiří.Máte možnost jít do školy v kroji a ukázat ostatním,kdo jste.
Na příští schůzce si povyprávíme o reakcích okolí .

VESELÉ VELIKONOCE

VESELÉ PROŽITÍ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ,VYŠLEHÁNÍ MAMINEK,BABIČEK,TETIČEK,SESTER A VŠECH"BAB" VE VAŠEM OKOLÍ,BOHATOU KOLEDU.

VÁNOČNÍ SVÁTKY

PŘEJI VŠEM ČLENŮM ODDÍLU,RODIČŮM A PŘÁTELŮM SKAUTINGU KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ. V NOVÉM ROCE 2015 PAK MNOHO ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ A VŠE CO SI BUDETE PŘÁT.

PRÁZDNINOVÝ ÚKOL

Já vím,že prázdninové úkoly jsou velmi nepopulární,ale na druhou stranu,máte víc času na přípravu.A úkol není složitý.

Tak tedy:Zjistěte co nejvíc informací o čmelácích.

Na první poprázdninové schůzce očekávám vaše příspěvky,v písemné formě.

Věřte,že to není zbytečná práce,ale ostatní se dozvíte až v září.

KRÁTKÉ ZAMYŠLENÍ

Jak asi víte,nebo nevíte,naši skauti se zúčastnili okresního kola Svojsíkova závodu.Přes úspěch,kterým druhé místo je,mne o hodně víc potěšila jiná věc.
Vedení našeho oddílu se poslední dobou stalo terčem kritiky z různých stran.Zde je odpověd.
V konkurenci všech oddílů se naše družina prezentovala hlavně výborným chováním a vzhledem.Vysloužila si tím posměšnou přezdívku Armáda spásy.Jak skautské,jak přátelské.Kluci to přešli s nadhledem a nic neřešili.A když se Luděk zastal jednoho člena jiné družiny,kterému ostatní vysypali trávu na kroj a přidal poznámku o neúctě ke kroji,vyslechl si mnoho odpovědí,které by skaut nikdy neměl vypustit z úst.
Jako pohlazení pak působila návštěva jednoho vlčátka,které obdivně na kluky hledělo,posedělo vedle nich a vyjádřilo názor,že kluci musí vyhrát.To mně potěšilo stejně,jako konečné umístění.O tom je skauting.
Nechci dělat z kluků svatoušky.Někdy mně taky pořádně naštvou,jsou to prostě normální kluci.Ale tady dokázali( a ne poprvé),že to asi tak špatně neděláme.