2010

ZPRÁVA O ZÁVODU K.H.MÁCHY.LITOMĚŘICE.ŘÍJEN 2010

TENTO ZÁVOD PROBÍHÁ KAŽDOROČNĚ,NA POČEST BÁSNÍKA KARLA HYNKA MÁCHY.TEN PŘI BĚHU Z KOPCE RADOBÝL(V LITOMĚŘICÍCH HOŘELO) SE ZPOTIL A PŘI NÁSLEDNÉM HAŠENÍ POŽÁRU PROCHLADL.TĚŽCE ONEMOCNĚL A NEMOCI PODLEHL.

ZÁVODU SE ÚČASTNÍ HLÍDKY,KTERÉ SI PŘEDÁVAJÍ ŠTAFETU,Z VRCHOLU RADOBÝLU AŽ NA OKRAJ LITOMĚŘIC.JsOU ROZDĚLENY DO KATEGORIÍ VLČATA,SVĚTLUŠKY,SKAUTI,SKAUTKY,ROVEŘI A VEDOUCÍ.POČÍTÁ SE NEJRYCHLEJŠÍ ČAS HLÍDKY V DANÉ KATEGORII.HLÍDKY MAJÍ PĚT ČLENŮ.JIŽ NĚKOLIKRÁT JSME SE ZÁVODU ÚČASTNILI.PŘEKVAPENÍM BYLO,ŽE LETOŠNÍ DVACÁTÝ ROČNÍK JE POSLEDNÍ!!!

OD ZAČÁTKU SKAUTSKÉ SEZONY JSME PEČLIVĚ KAŽDOU SCHŮZKU TRÉNOVALI.LOGICKY JSEM VYBRAL HLÍDKU  S NEJLEPŠÍM ČASEM.ALE NIKDY NEŘÍKEJ,NIKDY.TÝDEN PŘED ZÁVODEM,VĚTŠINA BORCŮ ONEMOCNĚLA A Z HLÍDKY ZBYLY TROSKY.DOPLNIL JSEM TEDY PROŘÍDLÉ ŘADY VLČAT,SVĚTLUŠKOU ČIČILOU.

V SOBOTU BRZY RÁNO JSEM VYRAZIL VOZEM SMĚR LITOMĚŘICE.DOPROVODEM MI BYL JEDEN Z TATÍNKŮ,MICHAL SEVERA.VŠE PROBÍHALO TRADIČNĚ.SRAZ HLÍDEK,HROMADNÁ CESTA PŘES MĚSTO NA MÍSTO URČENÍ ,KTERÝM JE DALŠÍ HISTORICKÁ LOKALITA. DŮL RICHARD.ZDE ZA DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY NACISTÉ TÝRALI VĚZNĚ Z KONCETRAČNÍCH TÁBORŮ.

PROTOŽE SE JEDNALO OPRAVDU O POSLEDNÍ ROČNÍK,PŘEDÁVKA ŠTAFETY BYLA TROCHU NÁROČNĚJŠÍ,NEŽ OBVYKLE.ČLENOVÉ HLÍDKY SI MUSELI PŘEDAT ČEPICI,RUKAVICE  A ŠÁLU.PŘI NAŠICH POSLEDNÍCH ÚČASTECH JSME VŽDY SKONČILI NA NEPOPULÁRNÍM ČTVRTÉM MÍSTĚ.CÍL BYL,TEDY JASNÝ.LETOS UŽ ŽÁDNÁ BRAMBORA!!!

ŠTAFETU JSME ROZDĚLILI NÁSLEDOVNĚ.ČIČILA(NEJHORŠÍ PRVNÍ ÚSEK Z VRCHOLU RADOBÝLU),PAŽITKA,LEV,MICKEY A OREL.POTÉ JSME SE S MICHALEM PŘESUNULI Z KOPCE NA SAMOTNOU TRASU ZÁVODU.VIDĚLI JSME PŘEDÁVKU PAŽITKY,LVOVI.ČAS BYL SKVĚLÝ.ZA DVA ÚSEKY NAŠI SKORO DOSTIHLI HLÍDKU,KTERÁ STARTOVALA PŘED NAŠIMA.TUŠÍM,ŽE INTERVAL BYL JEDNA MINUTA.S RADOSTNÝM OČEKÁVÁNÍM JSME SE PŘESUNULI DO PROSTORU CÍLE.ALE.NIKDY NEŘIKEJ,NIKDY.MICKEY NA SVÉM ÚSEKU ZTRATIL ŠÁLU.VŠIML SI TOHO A ROZHODL SE JÍ HLEDAT.BOHUŽEL JI NENAŠEL A ZÁROVEN PŘIŠEL O SPOUSTU ČASU.MOŽNÁ BYLO LEPŠÍ RISKOVAT PENALIZACI ZA ZTRÁTU,ALE MICKEY SE ROZHODL PO SVÉM.ŠTAFETU PAK DOKONČIL OREL.

PŘI ČEKÁNÍ NA SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ JSME NĚCO POJEDLI,OKOUKLI STÁNKY SE SKAUTSKÝMI POTŘEBAMI A SEHRÁLI PÁR HER.

PŘI VYHLAŠOVÁNÍ VÝSLEDKŮ JSME NEPOČÍTALI S ŽÁDNÝM ZÁZRAKEM.O TO VĚTŠÍ BYLO  NAŠE PŘEKVAPENÍ,KDYŽ JSME ZÍSKALI NAŠÍ TRADIČNÍ BRAMBOROVOU MEDAILI.A PŘI ČTENÍ ČASŮ VÍTĚZNÝCH HLÍDEK BYLO JASNÉ,ŽE JSME MOHLI BÝT PRVNÍ.VŠECHNY TO MRZELO.SLÁVA TEDY POŘADATELŮM,SLÁVA ZÁVODNÍKŮM A DOMŮ.

TENTO ZÁVOD MĚL PRO MNĚ DALEKO VĚTŠÍ VÍTĚZSTVÍ.CELOU CESTU ZPÁTKY JSEM NESLYŠEL JEDINOU VÝTKU,NEBO POZNÁMKU OHLEDNĚ MICKEYHO.A TOHO SI CENÍM DALEKO VÍC,NEŽ DIPLOMU NEBO MEDAILE. 

                                                                                                                       CHŘÁSTAL

FOTKY NALEZNEŠ VE FOTOGALERII