Naše úspěchy - jsme třetí v republice v závodu ZVaS !!                      

 

JAK  VLČATA OSVOBODILA MĚSTO EMBER

KAŽDÉ DVA ROKY SE KONÁ TRADIČNÍ „ZÁVOD VLČAT A SVĚTLUŠEK O TOTEM NÁČELNÍKA A STUHU NÁČELNÍ“. ZÁVOD SE SKLÁDÁ Z NĚKOLIKA DISCIPLIN.JE TO ZDRAVOVĚDA,SKAUTSKÉ ZNALOSTI,PŘÍRODA,KRIZOVÉ SITUACE,MANUÁLNÍ ZRUČNOST,ŠIFRY A DALŠÍ.SOUTĚŽÍ SE V ČTYŘ AŽ ŠESTIČLENÝCH HLÍDKÁCH.PROBÍHAJÍ ZÁKLADNÍ KOLA V RÁMCI OKRESU,KRAJE A CELOSTÁTNÍ KOLO. NAŠE DRUŽINA VLKŮ SE ZÚČASTNUJE BĚHEM CELÉ SVÉ DEVÍTILETÉ HIISTORIE.BYLO TOMU TAK I LETOS.

         PRO ÚČAST V OKRESNÍM KOLE JSME SI VYBRALI KRÁSNÉ MĚSTO BENÁTKY NAD JIZEROU. TAM JSME ODJELI VE SLOŽENÍ: JÁCHYM BLAŽEJ (BABIČKA), JAN KULHÁNEK (MANGAS), TOMÁŠ VRABEC (BIZON) A MAREK SEVERA (LEV). AČ OSLABENI,DÍKY MENŠÍMU POČTU ČLENŮ HLÍDKY,PO TUHÉM BOJI, JSME SKONČILI TŘETÍ. TO ZNAMENALO POSTUP DO KRAJSKÉHO KOLA. OKRESNÍHO KOLA SE ZÚČASTNILO TŘINÁCT VLČECÍCH HLÍDEK,POSTUPOVALY TŘI.

        KRAJSKÉ KOLO SE KONALO V NYMBURCE. HLÍDKA SE ROZŠÍŘILA O DALŠÍ DVA ČLENY,KTEŘÍ  SE NEMOHLI  ZÚČASTNIT KOLA PŘEDEŠLÉHO. JEDNALO SE O ADAMA CHYBU (ORLA) A MICHALA KOŘÍNKA (MICKEY). DÍKY ZLEPŠENÉ PŘÍPRAVĚ A DOBRÉ SPOLUPRÁCI,NAŠE HLÍDKA VYHRÁLA A POSTOUPILA DO CELOSTÁTNÍHO KOLA.KRAJSKÉHO KOLA SE ZÚČASTNILO JEDENÁCT NEJLEPŠÍCH HLÍDEK Z OKRESU A POSTUPOVALA JEDNA.

        NASTALA TAK SITUACE, KTEROU JSME SI VE SKRYTU DUŠE VŠICHNI PŘÁLI.ZÁROVEN VŠAK PŘIŠLA I OPRÁVNĚNÁ OBAVA O DŮSTOJNÉ REPREZENTOVÁNÍ LÍBEZNICKÉHO STŘEDISKA V KONKURENCI PATNÁCTI NEJLEPŠÍCH HLÍDEK CELÉ REPUBLIKY. KOLO PROBĚHLO V ZÁŘÍ, BĚHEM CELÉHO WEEKENDU. POŘÁDAJÍCÍ MĚSTO BYL LITVÍNOV. ( WWW.EMBER2012.CZ )

       TÉMATEM KOLA BYL PŘÍBĚH O ZÁCHRANĚ MĚSTA EMBER. JIŽ V NYMBURCE, JSME OBDRŽELI TAJEMNÝ KUFŘÍK, KTERÝ JSME SMĚLI OTEVŘÍT V URČENÝ DEN O PRÁZDNINÁCH. STALO SE TAK NA LETNÍM TÁBOŘE. V KUFŘÍKU BYLA SLEPÁ MAPA KRAJE A DALŠÍ POKYNY, DŮLEŽITÉ PRO SAMOTNÝ ZÁVOD. JEDNALO SE O PREZENTACI NAŠÍ HLÍDKY,VYKRESLENÍ MAPY KRAJE A POMŮCKY NUTNÉ PRO ZÁVOD.JAKO PREZENTACI JSME VYBRALI PŘÍBĚH MAUGLÍHO.TEN JSME PAK PŘEDVEDLI,VE VYROBENÝCH MASKÁCH,PŘED ZRAKY VŠECH ÚČASTNÍKŮ ZÁVODU V LITVÍNOVSKÉM DIVADLE.DO MAPY JSME ZAKRESLILI DŮLEŽITÁ MĚSTA NAŠEHO KRAJE A JEJICH ZVLÁŠTNOSTI.OBA ÚKOLY BYLY BODOVÁNY DO ZÁVODU.

       DO MÍSTA KONÁNÍ JSME VYRAZILI V PLNÉ SESTAVĚ V PÁTEK 21.9. BRZY ODPOLEDNE. DLUŽNO PODOTKNOUT,ŽE BABIČKA MĚL JEŠTĚ DEN PŘED ODJEZDEM,ZVÝŠENOU TEPLOTU.MICKEY BYL KRÁTCE PO VYLÉČENÍ ZÁPALU PLIC.ALE CELOSTÁTNÍ KOLO JE JEN JEDNOU ZA ŽIVOT!!PO REGISTRACI,JSME SE UBYTOVALI V MÍSTNÍ ŠKOLE,NAVEČEŘELI SE A VEČER VYRAZILI PRŮVODEM DO DIVADLA.TAM JSME SHLÉDLI ZAHÁJENÍ ZÁVODU A PREZENTACI VŠECH HLÍDEK VLČAT A SVĚTLUŠEK.

        V SOBOTU V ČASNÝCH HODINÁCH JSME SE VLAKEM PŘESUNULI DO OSEKA.TAM ZAČÍNAL SAMOTNÝ ZÁVOD.HLÍDKU JSME PŘEDALI „PRŮVODCI“,KTERÝ  MĚL KLUKY CELÝ ZÁVOD NA STAROSTI.V TOM OKAMŽIKU NAŠE ROLE VEDOUCÍCH SKONČILA,PROTOŽE NA TRAT ZÁVODU JSME NESMĚLI.VŠE BYLO V RUKÁCH A HLAVÁCH NAŠICH VLČAT.

       HLÍDKU JSME POTKALI AŽ VEČER. NICMÉNĚ INFORMACE,KTERÉ JSME OD KLUKŮ OBDRŽELI BYLY CELKEM ZMATENÉ. NEBYLO SNADNÉ SE DOZVĚDĚT,JAK NA DANÝCH STANOVIŠTÍCH VŠE PROBĚHLO. CHÁPALI JSME,ŽE NA VINĚ JE SPOUSTA DOJMŮ A ZÁŽITKŮ. SVŮJ DÍL NA SITUACI MĚLO I ZNAČNÉ FYZICKÉ VYPĚTÍ. SPÁT JSME ŠLI SE ZÁVĚREM: “ŽE POSLEDNÍ  URČITĚ NEBUDEME,MOŽNÁ TAK DVANÁCTÍ.“

      NASTALO NEDĚLNÍ RÁNO A MY OPĚT ZAUJALI SVÁ MÍSTA V DIVADLE. S BUDDYM JSME BYLI SMÍŘENI S OSUDEM. VÝSLEDKY ZÁVODŮ SE VŽDY VYHLAŠUJÍ OD POSLEDNÍCH MÍST,ABY NAPĚTÍ BYLO AŽ DO SAMÉHO ZÁVĚRU. NICMÉNĚ NEBYLI JSME DVANÁCTÍ, NEBYLI JSME ANI SEDMÍ. NEBYLI JSME ANI PÁTÍ. TĚŽKO POPSAT POCIT,KDYŽ SE OZVALO: TŘETÍ MÍSTO,VLCI LÍBEZNICE !!!!

     DNES VŠE HODNOTÍME S DOSTATEČNÝM ODSTUPEM. UMÍSTĚNÍ JE ÚŽASNÉ. NEMÁ V HISTORII LÍBEZNICKÉHO SKAUTINGU OBDOBY. KLUCI PŘEDVEDLI VŠE CO SE SLUŠÍ NA SPRÁVNÁ VLČATA. ZNALOSTI, SPOLUPRÁCI, CHOVÁNÍ A HLAVNĚ SKVĚLÉ KAMARÁDSTVÍ. MY VEDOUCÍ MŮŽEME MÍT RADOST, ŽE V ZÁVODĚ, KTERÉHO SE ZÚČASTNILO BEZMÁLA DVĚ STOVKY SKAUTŮ, NEZKLAMALI. A TO JE DOBRÁ ZPRÁVA PRO CELÝ CHLAPECKÝ ODDÍL LÍBEZNICKÝCH SKAUTŮ.

                                                                                                                           P.FIGALLA (CHŘÁSTAL)

 

A jak to viděl a zapsal  Bizon, jeden z účastníků závodu !

Tomáš-popis závodu.pdf (495603)

 

A náš diplom !

Město Ember DIPLOM.pdf (399575)