ÚKOLY

DEVÁTÝ ÚKOL:

OSMÝ ÚKOL:

BYLI JSME NA TRŽIŠTI OKRADENI,PŘIŠLI JSME SKORO O VŠECHNO.NAŠTĚSTÍ NEJMENOVANÁ LETECKÁ SPOLEČNOST NABÍZÍ LETENKY ZDARMA PŘI SPLNĚNÍ NÁSLEDUJÍCÍHO ÚKOLU.NAVŠTIVTE PROTO MÍSTNÍ INTERNETOVOU KAVÁRNU A NAJDĚTE NÁSLEDUJÍCÍ LETECKÉ SPOJENÍ.MONTEVIDEO-HLAVNÍ MĚSTO ARGENTINY-HLAVNÍ MĚSTO PARAGUAYE-HLAVNÍ MĚSTO VENEZUELY.VYBERTE JEDEN SPOJ,ZJISTĚTE ČASY,LETECKÉ SPOLEČNOSTI A CENU.NA BŘEHU KARIBSKÉHO MOŘE NASHLEDANOU.

SEDMÝ ÚKOL:

O JIŽNÍ AMERICE UŽ NĚCO VÍME,JE ČAS POKRAČOVAT V CESTĚ.VYRÁŽÍME Z LIMY.PROTOŽE NEMÁME ŽÁDNÉ ČATNÍ,SEHNALI JSME JAKO DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK POUZE NĚKOLIK MUL.JEDEME NA JIHOVÝCHOD PŘES CUSCO DÁL NA PUNO.PŘEKONÁME,DÍKY MÍSTNÍM INDIÁNŮM OBROVSKÉ JEZERO A DORAZÍME AŽ DO MĚSTA EL ALTO.NA MÍSTNÍ FARMĚ SE SEZNÁMÍME S BÝVALÝM ČESKÝ SKAUTEM,KTERÝ NÁS SVÝM LETADLEM DOPRAVÍ  S MEZIPŘISTÁNÍM V SANTA FE AŽ DO MONTEVIDEA.

NAPIŠTE CO JE TO MULA,ČÍM JE VÝZNAČNÉ CUSCO,JAK SE JMENUJE JEZERO PŘES KTERÉ JSME SE PLAVILI.V JAKÉM SEVEROAMERICKÉM STÁTĚ MŮŽEME NAJÍT MĚSTO SANTA FE A HLAVNĚ V JAKÉM STÁTĚ VLASTNĚ JSME.TO ASI STAČÍ.PŘEJI VŠEM ÚSPĚŠNÉ ŘEŠENÍ .

 

ŠESTÝ ÚKOL:

NAZDAR CESTOVATELÉ.TAK VÝROBA ČATNÍ NÁM MOC NEVYŠLA,ALE I MISTR KUCHAŘ SE SPLETE.DNEŠNÍ ÚKOL ZNÍ.NAUČTE SE NEJVYŠŠÍ HORU,NEJDELŠÍ ŘEKU,NEJVĚTŠÍ STÁT A NEJVĚTŠÍ MĚSTO JIŽNÍ AMERIKY.

 

PÁTÝ ÚKOL:

V KOLUMBII SE NÁM MOC NELÍBÍ,JE TU TOTIŽ VELMI NEBEZPEČNO,DÍKY MAFIÍM,KTERÉ PRODÁVAJÍ DROGY.PŘEKROČÍME PROTO HRANICI.VAŠÍM ÚKOLEM JE VYPSAT SOUSEDNÍ STÁTY A JEJICH HLAVNÍ MĚSTA.MY BUDEME POKRAČOVAT DO LIMY.JEDNA Z TYPICKÝCH PŘÍLOH TÉTO ZEMĚ JE DÝNOVÉ ČATNÍ,KTERÉ MAMINKÁM VYROBÍME.PŘINESTE PROTO S SEBOU JEDNU MENŠÍ DÝNI,KTEROU POUŽIJETE NA HELLOWEEN,NŮŽ A MALOU SKLENIČKU(200G).UPOZORNUJI VŠECHNY CESTOVATELE,ŽE KDO NEPŘINESE POŽADOVANÉ VĚCI POJEDE ŠUPEM DOMŮ.

 

ČTVRTÝ ÚKOL:

OPUSTILI JSME STŘEDNÍ AMERIKU.VYRAZILI JSME Z PANAMY ZDE  MĚSTA LA PALMA NA JIHOJIHOVÝCHOD PROTI TOKU ŘEKY RIO TUIRA.PŘEKROČILI JSME HRANICE A PROTI TOKU ŘEKY RIO SALAQUÍ DORAZILI DO MĚSTA JURADO.V KTERÉ ZEMI JSME????

 

TŘETÍ ÚKOL:

NA PŘÍŠTÍ SCHŮZCE MI SDĚLÍŠ DVĚ SOUHVĚZDÍ,KTERÁ LZE POZOROVAT ZE STŘEDNÍ AMERIKY.A PROTOŽE AZTÉKOVÉ UCTÍVALI SLUNCE,TAKÉ V KOLIK HODIN VYCHÁZÍ A ZAPADÁ(PŘÍŠTÍ ČTVRTEK)

DRUHÝ ÚKOL:

ZJISTI JMÉNA A PÁR INFORMACÍ O PŘEDKOLUMBOVSKÝCH INDIÁNSKÝCH KMENECH,ŽIJÍCÍCH NA DNEŠNÍM ÚZEMÍ STŘEDNÍ AMERIKY.

NEČEKAL JSEM ZÁZRAKY,ALE ŽE PRVNÍ ÚKOL SPLNÍ TŘI VLČÁTKA?ZŮSTÁVÁ TEDY PRVNÍ ÚKOL NA PŘÍŠTÍ SCHŮZKU.

 

PRVNÍ ÚKOL:

VYBER PRASÁTKO A KUP SI NELINKOVANÝ SEŠIT,DO KTERÉHO BUDEŠ ZAZNAMENÁVAT JEDNOTLIVÉ ÚKOLY.

 

ZAČÍNÁME NAŠE PUTOVÁNÍ VE STŘEDNÍ AMERICE.ABY JSME VĚDĚLI KDE TO VLASTNĚ JSME,ZJISTI A NAPIŠ DO PŘÍŠTÍ SCHŮZKY VŠECHNY STÁTY,KTERÉ DO STŘEDNÍ AMERIKY PATŘÍ.JEDEN SI VYBER A NAKRESLI JEHO VLAJKU.

 

TO JE PRO ZAČÁTEK VŠE,TAK HURÁÁ NA TO.