ZPRÁVA O KRAJSKÉM KOLE SVOJSÍKOVA ZÁVODU

ZPRÁVA O EXPEDICI KARAKORAM-LANOVÉ CENTRUM PROUD 19.4.2015

PŘÍTOMNI:BÁBA,LEV,OŘÍŠEK,BIZON,LUDĚK,FBI,PRVNÍ MUŽ,CHŘÁSTAL.
 
NENÍ TA ČEŠTINA KRÁSNÝ "JAZIK"?

ZPRÁVA O EKO BRIGÁDĚ-ZLONÍN 18.4.2015

PŘÍTOMNI:BÁBA,MANGAS,DRAK,VOJTA,JABLKON,VÍTEK,OŘÍŠEK,BIZON,FBI,CHŘÁSTAL.
                LUDĚK-MĚŠICE
OMLUVEN:LEV,PRVNÍ MUŽ.
 
KAŽDOROČNÍ BRIGÁDU JSME NASMĚROVALI NA CELOREPUBLIKOVOU AKCI.VYČISTILI JSME CCA 4,5KM PŘÍKOPŮ PODÉL SILNIC.POČÁSÍ VĚTRNÉ,ALE BEZ DEŠTĚ.NÁLADA VÝBORNÁ,PRACOVNÍ ELÁN DOBRÝ.ZASLOUŽENÉ OBČERSTVENÍ V MÍSTNÍ RESTAURACI.
ZPĚTNÁ VAZBA:ÚSEK,KTERÝ ČISTÍME KAŽDOROČNĚ-2 PYTLE ODPADKŮ.NOVÝ ÚSEK-14 PYTLŮ ODPADU,PNEUMATIKY.PRÁCE TO TEDY NENÍ ZBYTEČNÁ,JSOU VIDĚT VÝSLEDKY.NICMÉNĚ TO NEOMLOUVÁ VŠECHNY ŘIDIČE ČUNATA.ŠKODA,ŽE NEDORAZILO VÍCE VLČAT.
 
CHŘÁSTAL

ZPRÁVA O ÚČASTI NA OKRESNÍM KOLE SVOJSÍKOVA ZÁVODU

ČELÁKOVICE 11.-12.4.2015

PŘÍTOMNI:MANGAS,BÁBA,LUDĚK,OŘÍŠEK,LEV,BIZON,CHOSÉRADIMRAPIDVÍDEN,PRVNÍ MUŽ,CHŘÁSTAL.
OMLUVEN:FBI
 
               
 
Jako každé dva roky,tak i letos probíhá Svojsíkův závod.Skauti z celé republiky mají možnost poměřit síly a znalosti.V minulosti tak úspěšná vlčata Mangas,Bába,Bizon a Lev dovršila skautský věk,přidal se navrátilec Luděk a Oříšek s FBI.Tím byla vytvořena hlídka,která byla přihlášena do závodu v Čelákovicích.
V sobotu 11.4. v časných raních hodinách jsme díky obětavosti Radka Blažeje a Tondy Kulhánka vyrazili dvěma auty směr Čelákovice.Díky nemoci FBI jsme nebyli v plné sestavě,ale i tak byla nálada bojová a dobrá.Jako doprovod jela moje maličkost,První muž a ChoséRapidVíden.
Po registraci a ubytování následoval slavnostní nástup a v deset hodin očekávaný start.Družina obdržela mapu s vyznačenými stanovišti.Délka závodu byla okolo 25 kilometrů,stanovišt bylo 13.Čas pak 8 hodin.Nebylo možné v tomto čase stihnou navštívit všech 13 stanovišt,ale to už bylo na taktice,kterou kluci zvolí.
 
 
 mapa závodu
 
 
 rychlá porada na lvím stole
 
Prošli jsme sice část trati,ale neměli jsme štěstí.Kluky jsme viděli až večer v cíli.Časový limit splnili,navštívili 10 stanovišt.Jak řekl Bába:"Kdyby jsme se nedostali mimo mapu,dali by jsme všechno".Jak už to bývá,někde byli výborní,někde to bylo slabší.Po večeři,následoval večerní program.Ale náročnost závodu se projevila a tak většina členů hlídky brzo zalehla a spala.A to po cestě spořádali bochník chleba a kostku sádla.
Do druhého dne závodu tak nastupovali s reálnou šancí postupu,což byl náš cíl.Z devíti hlídek postupovaly pouze první dvě.Následovaly tzv.Brány.24 úkolů,které plnili jednotlivci.Bylo na rádci i ostatních,na co se kdo "cítil".I Brány byly splněny podle očekávání,tedy dobře.
Po obědě a sbalení věcí nastalo vyhlašování výsledků.Pro mne a ostatní vedoucí 15 minut šimrání v břiše,díky tradičnímu vyhlašování od posledních míst.Konečný verdikt:Netopýři Líbeznice,2.místo,postup do kraje.Bravo,bravo.
Co říci na závěr.Co se týká organizace,jsem zažil lepší závody.U některých rozhodčích a některých disciplínách v Branách mě připadalo,že jde o špatný vtip.Ale to je bohužel současný směr,kterým se skauting ubírá.Doufejme,že krajské kolo bude hodné jména,po kterém je celý závod pojmenován.Tak tedy nashledanou 5-7.6. na Kladně.     Chřástal
 
 oběd
 
druhé místo!
poděkování vedoucích-návštěva místní cukrárny
 
men in green-dobré duše oddílu
Bizon,Oříšek,Lev,Mangas,Chřástal,Bába,První muž,Luděk
 
foto:ChoséRapidVíden

ZPRÁVA O SOFTAIROVÉ VÝPRAVĚ

Na raní sraz se dostavilo veškeré přihlášené vojsko.Přes zmatky s přesunem,který řídil Dr.Troska s T.B. a hodinou čekání ve Štěchovicích na již zmíněné osoby,jsme dojeli na místo určení v pořádku.Po vyčerpávajícím výstupu,pak prošli školením o hře a strávili pár hodin vlastní hrou.Ta se samozřejmě líbila všem.Vše skončilo bez zranění a protože zpáteční cestu neřídili Kosí bratři,dorazili jsme bez problémů,domů.
 
Mangasi,ten celý zásobník,vystřílený do mých zad,máš u mně,jak v záložně.:))
 
                                                                                                          Chřástal
 
 breefing
 dokonalý úkryt.
 
foto:T.B.

Akce 2014-2015

 
 

ZPRÁVA O VÝPRAVĚ DO LEŠAN,ZÁŘÍ 2014

Dle dispozic jsme se setkali v sobotu,časně ráno,na nádraží v Měšicich.Účast byla dle domluvy stoprocentní,což mě velmi potěšilo.A musím se přiznat,že jsem nečekal přítomnost všech přihlášených nováčků.Po ránu příjemné zjištění.Vyráželi jsme tedy ve složení:Mangas,Bába,Bizon,Oříšek,Lev,FBI,Vítek,Vojta,Pavel,Matěj.
 
Po nástupu do vlaku jsme zakoupili jízdenky.Díky ochotě a určité kombinační schopnosti průvodčího,to trvalo skoro celou cestu na hlavní nádraží.Ale měli jsme zaručeně nejlacinější variantu.V Praze se připojili k výpravě poslední dva členové.Dr.Zlatan-Vrzal-Troska a T.B.
 
Bez nehody jsme docestovali do cíle,tedy do malebného městečka Týnce nad Sázavou.Po založení tábořiště,které proběhlo bez větších komplikací,ti co nesnědli oběd již ve vlaku,poobědvali.Poté jsme sehráli megazápas v kopané.Utkání mělo obrovský náboj,protože mužstvo,které prohraje,muselo sehnat dřevo na večer.A věřte,že na tomto tábořišti je to velmi těžký úkol.Po tuhém boji vyhrálo Chřástalovo mužstvo(T.B.,Bába,FBI,Vojta,Bizon,Pavel) tím nejtěsnějším,možným rozdílem 20:19.Důležitější zpráva byla,že zápas skončil bez zranění.Pár odvážlivců totiž hrálo naboso.A Troskova obuv měla do klasické kopačky opravdu daleko.Protože bylo ještě nádherné počasí a zásoba tekutin došla,vyrazili jsme do místního Lidlu.Zakoupili pití a doplnili tak pitný režim.Následovala návštěva románského hradu,s krkolomnou prohlídkou věže,kde sídlí početná populace netopýrů.Expozice keramiky nikoho neoslovila.Začala se však naplnovat předpověd počasí.Začalo drobně poprchávat,násedoval proto zrychlený přesun na tábořiště.Bouřku a krátkou průtrž mračen jsme proto přečkali už ve stanech.
 
Když skončila bouřka,založili jsme ohen(Troska za menší obnos sehnal kolečko palivového dřívi) a opékali buřty.Protože byl k mání pouze jeden klacek na opékání,pár členů výpravy vymyslelo naprosto originální způsoby ohřátí uzeniny,někteří nevydrželi čekání a buřty snědli studené.Mangas dokonce i se "syrovým chlebem".Dlužno připomenout,že tábořiště bylo obleženo neskutečně drzými kačenami.Dvě vlčátka tak asi hodinku krmila opeřence jablky z místní plané jabloně.Tak vznikají nejlepší přezdívky.Večer už byl z Pavla Jablkon a z Matyáše Káčula.
 
Ráno bylo chladné.Budíček byl určen na 7.30,ale naši dva milovníci opeřenců již od šesti hodin plánovali ve stanu(celkem nahlas)raní krmení svých miláčků.Po rychlé snídani následovalo zbourání tábora a balení.To již tradičně bylo pro několik jedinců obtížnější,ale nakonec se povedlo dodržet časový plán.Díky tomu jsme stihli autobus do Krhanic.Následoval pěší přesun do cíle výpravy,tankového muzea v Lešanech.
 
Po domluvě s pracovnicemi místního kiosku jsme mohli uložit bagáž na jejich parkoviště kol.Následoval rozchod na prohlídku muzea.Techniky je zde opravdu hodně,nechybí krámek se suvenýry a prolézačky.Každý se zabavil dle svého přání.Za zbylé peníze jsme nakoupili oběd,sehráli po opuštění areálu několik her a vrátili se na nádraží.Jeli jsme dřívějším vlakem a protože máme perfektní rodiče,nemuseli jsme v Praze "smrdět" další vě hodinky.Domů jsme proto byli odvezeni auty.
 
Co říct na závěr.Myslím,že se vše povedlo,nováčci skvěle zapadli do smečky.Hlavně z Vojty ,díky jeho věku,jsem měl velkou radost(a jeho sobotní snídaně ve vlaku byla pro všechny milým překvapením).FBI nezklamal,jako čerstvě jmenovaný fotoreportér,další pochvala.Jen jedna drobnost směřovaná spíše na rodiče.Chce to příště kluky vybavit pořádnými batohy(platí samozřejmě pro ty kluky,kteří část výbavy táhli v rukách).Při delších přesunech je lepší,když nesou vše na zádech a ruce mají volné.
 
Tak se už těším na další akce a ti co se z různých důvodů nezúčastnili,můžou jen litovat. 
 
 
 
                                     Chřástal
 
 
    Vojtova snídaně chutnala všem!
 Stavění stanů.
 Čekání na lístky
 Hrad Týnec nad Sázavou.
 Občerstvení
 Večeře
 Stavět to šlo lip.
 Přesun do Lešan
 

Po zuby obrněný vlak

FOTO:FBI